Categories
Bez kategorii

Karta win

Karta win

WINA BIAŁE

VILLA ANGELA CHARDONNAY IGT MARCHE

Villa Angela to chardonnay łączące w sobie z jednej strony nuty typowe dla odmiany, z drugiej wyraźne cechy nadmorskiego siedliska, przede wszystkim mineralność. Jest kwiatowo-owocowe, pełne, bogate i krągłe w ustach.

Butelka 0,75l – 70 zł

GRAN SASSO TREBBIANO D’ABRUZZO / ABRUZJA

Orzeźwiające wino o aromatach cytrusów, jabłek i kwiatów. Delikatnie wytrawne o średnim ekstrakcie. W ustach rześkie, owocowe, z mocnym smakiem cytrusów. Łagodne, dobrze zrównoważone.

Butelka 0,75l – 60 zł

LUMA GRILLO IGT TERRE SICILIANE / SYCYLIA

Zdecydowane, pełne wino o mocnych aromatach owocowych (cytrusy, brzoskwinie) z wyraźną nutą ziołową. W ustach bogate, intensywne, krągłe.

Butelka 0,75l – 50 zł

ANTICO ROSONE TREBBIANO – CHARDONNAY IGT RUBICONE / EMILIA ROMAGNA

Białe, łagodnie wytrawne wino z regionu Emilia Romania. Przyjemne aromaty kwiatów, cytrusów i gruszek. W ustach świeże, czyste, dobrze zrównoważone z owocowym posmakiem i delikatną nutą mineralną

Butelka 0,75l – 50 zł

VOLUNTE PINOT GRIGIO IGT VENEZIE / WENECJA EUGANEJSKA

Wino o blado słomkowej barwie z zielonkawym refleksami. Aromatyczne z przyjemnymi nutami kwiatów i cytrusów. Średniej budowy, orzeźwiające, z dobrą strukturą i przyjemnym finiszem.

Butelka 0,75l – 50 zł / Kieliszek 0,15l – 12 zł

BIANCO VERDECA IGP PUGLIA / APULIA

Charakteryzuje się słomkowo-żółtym kolorem z zielonymi refleksami, kwiatowym aromatem i smakiem, w którym na pierwszy plan wychodzą owoce – głównie jabłka. Finisz jest długi, orzeźwiający i lekko migdałowy.

Butelka 0,75l – 40 zł

WINA CZERWONE

UNO DOC PRIMITIVO DI MANDURIA / APULIA

Piękna, intensywna, rubinowa barwa, aromat niezwykle bogaty z niuansami suszonych śliwek , wiśniowego dżemu, nutami tytoniu i lekko pikantnym wykończeniem. W ustach jest miękkie, czuć delikatne taniny, nuty kakao, kawy i wanilii.

Butelka 0,75l – 85 zł

GRAN SASSO MONTEPULCIANO D’ABRUZZO / ABRUZJA

Dobrze zbudowane wino o mocnych aromatach owocowych (jeżyny śliwki porzeczki i wiśnie), z lekkim akcentem ziołowym. W ustach soczyste, zmysłowe, o miękkich garbnikach i stonowanej kwasowości.

Butelka 0,75l – 60 zł

GRAN SASSO PRIMITIVO IGT PUGLIA / APULIA

Bogaty i złożony bukiet z aromatami z suszonych śliwek, kandyzowanych pomarańczy, dżemu i przypraw. W ustach pełne, rozgrzewające, z przyjemną, nie przesadzoną słodyczą, zarazem dobrą strukturą.

Butelka 0,75l – 60 zł

ANTICO ROSONE SANGIOVESE IGT RUBICONE / EMILIA ROMANIA

Czerwone, łagodnie wytrawne wino wytwarzane z klasycznej, włoskiej odmiany sangiovese w regionie Emilia Romania. Świeże, czyste z aromatami owoców i przypraw. W ustach klasyczny dla odmiany posmak wiśni, dojrzałych śliwek z nutą pestek i bzu.

Butelka 0,75l – 50 zł

DENATILE NERO D’AVOLA SHIRAZ IGP TERRE SICILIANE / SYCYLIA

Wytrawne wino o głębokiej, czerwonej barwie. Intensywny bukiet z aromatów kwiatowych i owocowych, z nutami wanilii i tytoniu. W ustach pełne i krągłe z miękkimi taninami.

Butelka 0,75l – 50 zł / Kieliszek 0,15l – 12 zł

ROSSO MONTEPULCIANO, SANGIOVESE, TROIA IGP PUGLIA / APULIA

Zachwyca głębokim kolorem z fioletowymi refleksami. Intensywne i aromatyczne z nutą czerwonej śliwki i wiśni, dobrze zbalansowane.

Butelka 0,75l – 40 zł

WINA MUSUJĄCE

SERRE PROSECCO EXTRA DRY DOCG VALDOBBIADENE SUPERIORE / WENECJA EUGANEJSKA

Barwa wina jest słomkowo-żółta z zielonymi refleksami. Zapach owocowy z nutą ananasa i banana. W smaku miękkie i kremowe.

Butelka 0,75l – 90 zł

CORTE VIOLA FRAGOLINO ROSSO / WENECJA EUGANEJSKA

Lekko musujące wino o przyjemnym posmaku truskawek

Butelka 0,75l – 45 zł / Kieliszek 0,15l – 10 zł

MORRA BRUT SPUMANTE / PIEMONT

Eleganckie, aromatyczne wino musujące o blado-słomkowej barwie, długo utrzymujących się bąbelkach i aksamitnym, harmonijnym smaku.

Butelka 0,75l – 45 zł